Integracja z chmurą

Funkcja zdalnego dostępu do WebHMI poprzez level2 nie jest nową funkcją. Od dłuższego czasu możliwe było skonfigurowanie takiego połączenia, jednak całość była dość skomplikowana. Ustawienie zdalnego połączenia wymagało wykonania wielu czynności, a prosty błąd w jednym z kroków psuł całą konfigurację. Jest to już przeszłość, gdyż od wersji oprogramowania 3.3 cały proces został znacznie uproszczony i zautomatyzowany. W tym artykule przedstawimy krótki poradnik konfiguracji zdalnego połączenia. Krótki, gdyż całość ogranicza się do trzech prostych kroków.

KROK 1 – logowanie do chmury level2

  • W interfejsie WebHMI przejdź do zakładki Ustawienia -> Level2,
  • Zaloguj się na swoje konto Level2 (WebHMI musi mieć dostęp do Internetu).

 

KROK 2 – stworzenie nowego węzła

  • Nadaj nazwę dla nowego węzła (węzły są powiązane z funkcjami level2 i przydają się do zarządzania większą liczbą urządzeń),
  • Możesz też wybrać jeden z utworzonych wcześniej węzłów.

 

KROK 3 – aktywacja usług

  • wybierz usługi chmury level2, które Cię interesują: do zdalnego dostępu potrzebny jest VPN,
  • przyda się też aktywowanie usługi HTTP Proxy, która pozwoli na szybkie i wygodne połączenie się z WebHMI poprzez adres z wybraną subdomeną (na przykład https://zestapro.webhmicloud.com),
  • zapisz wybranie usług przyciskiem na dole strony.

To wszystko! WebHMI automatycznie dodało nowy interfejs do ustawień sieciowych urządzenia, wykorzystując przy tym dane dostępne w serwisie level2.

Usługa VPN jest płatna. Cennik możesz sprawdzić na stronie Level2 w zakładce Taryfy. Za każdy dzień aktywnego połączenia VPN płacimy niewielką kwotę (w dniu pisania tego artykułu jest to 0,50zł/dzień). Jeśli przez jakiś czas VPN nie jest potrzebny to możemy wyłączyć tę usługę jednym checkboxem i wtedy za te dni nie ponosimy żadnych kosztów.

Funkcja VPN to nie jedyna usługa chmury level2. Możliwe jest też wysyłanie wiadomości SMS, e-mail, Viber lub Telegram. Dostępne są też zaawansowane raporty, o których pisaliśmy tutaj.

Wróć na początek