Charakterystyki techniczne

Poznaj możliwości WebHMI

Wbudowany edytor interfejsu

Dzięki WebHMI w prosty sposób zbierzesz dane z urządzeń typu PLC, IO, liczniki, falowniki itp. aby następnie wyświetlić je dla użytkownika jak system SCADA w zwykłej przeglądarce internetowej. W polskim interfejsie znajdziesz wiele gotowych rozwiązań i funkcji. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie zmienne odczytane z urządzeń.

Praca w przeglądarce: wbudowany edytor działa w zwykłej przeglądarce sieci Web i umożliwia tworzenie ekranów, podobnych do paneli HMI lub schematów algorytmicznych w systemach SCADA, z elementami tekstu, grafiki wektorowej, animacją, wyświetleniem trendów, historycznych wykresów, wiadomości, pól wprowadzania tekstu i elementami sterowania recepturowego.

Kontrola dostępu: dla różnych użytkowników mogą być udostępnione różne poziomy dostępu, istnieje możliwość ograniczania dostępu do konkretnych pulpitów nawigacyjnych (ekranów).

Logi zmiennych: Logi zmiennych to wbudowane narzędzie do przeglądania danych archiwizowanych w WebHMI. Dane są zapisywane na karcie SD a całość nie wymaga skomplikowanej konfiguracji. Dzięki filtrom w łatwy sposób można uzyskać interesujące zakresy. Możliwe jest też eksportowanie danych do formatu excel za pomocą API. 

Skrypty: Własne skrypty w języku LUA to opcja która wnosi WebHMI na wyższy poziom. Język jest bardzo podobny do klasycznego C++ a biblioteka na wiki.webhmi.com.ua jest bardzo bogata w przykłady.

Właściwości i korzyści

Brak licencji i limitów rejestrów

Nabywając WebHMI nie potrzebujesz martwić się o nic więcej. Pracy nie ograniczają żadne dodatkowe licencje ani limity liczby rejestrów. 

Zintegrowane środowisko w urządzeniu

Wystarczy podłączyć się z WebHMI  przez Ethernet aby rozpocząć budowę systemu. Nie potrzeba instalować środowiska programistycznego. 

Własne ekrany

Wbudowany edytor działa w zwykłej przeglądarce sieci Web i umożliwia tworzenie ekranów, podobnych do paneli HMI lub schematów algorytmicznych w systemach SCADA. Gotowe funkcje i obiekty są do Twojej dyspozycji. WIĘCEJ…

Wiele protokołów

Modbus RTU/ASCII/TCP,
Siemens S7/ PPI,
Mitsubishi MELSEC,
Delta Electronics DVP,
Allen-Bradley DF1,
1-Wire, OWEN, Carel Easy,
BACnet IP, własne protokoły. WIĘCEJ…

Wykresy i trendy

Korzystaj z gotowych funkcji analitycznych –  wykresów i trendów do przeglądania historycznych i aktualnych danych. WIĘCEJ…

Raporty

WebHMI pozwala na budowanie własnych raportów, które zapisują wybrane wartości przy wystąpieniu wcześniej zdefiniowanych zdarzeń. WIĘCEJ…

Własne skrypty

Własne skrypty w języku LUA to opcja która wnosi WebHMI na wyższy poziom. Język jest bardzo podobny do klasycznego C++. WIĘCEJ…

Obrazy i animacje

WebHMI pozwala na dodawanie własnych obrazów w różnych formatach, również jako grafiki wektorowe. Poza statycznymi obrazami dostępne są także animacje Sprite. WIĘCEJ…

Alarmy i Wiadomości

Alerty w WebHMI to przygotowana funkcja do wyświetlania alarmów, komunikatów i wiadomości. Możemy określać klasy alarmu oraz wymuszać potwierdzenia przez operatorów. WIĘCEJ…

Receptury

Pozwalają na zmianę wielu rejestrów jednocześnie. Recepturę można wykonać na zbudowanym pulpicie przez przycisk lub wybór listy, za pomocą skryptu czy przez działanie w kalendarzu. WIĘCEJ…

Kalendarz

Planuj zadania w kalendarzu które wywołają skrypty lub inne zdarzenia na wizualizacji SCADA w WebHMI. WIĘCEJ…

Użytkownicy

WebHMI pozwala na definiowanie nowych kont użytkowników i nadawanie oddzielnych uprawnień do różnych funkcji dla każdego z nich. WIĘCEJ…

Logi zmiennych

Wszystkie dane zapisywane są na karcie SD lub na zewnętrznej pamięci USB. Do przeglądania danych archiwizowanych w formie tabel można wykorzystać logi zmiennych. WIĘCEJ…

API

Dzięki API istnieją ogromne możliwości integracji WebHMI z aplikacjami i systemami zewnętrznymi typu ERP, excel.  WIĘCEJ…

Chmura level2

Dodatkowa opcja chmury znacząco ułatwia konfigurację zdalnego dostępu oraz dostarcza kolejne przydatne funkcje. Zarejestruj się na level2 aby zobaczyć możliwości.

Udostępnianie danych

Dzięki opcji Modbus TCP Server, WebHMI jest w stanie udostępnić zebrane dane z urządzeń dla innych sterowników. Może zatem służyć jako tłumacz protokołów i bramka danych. WIĘCEJ…

Zdalne sterowanie

Zarządzaj swoim systemem ze smartfona, tabletu lub komputera przez LAN lub za pomocą sieci bezprzewodowej. 

Zdalny dostęp do systemu

Łatwa organizacja dostępu do urządzeń typu PLC za pomocą zdalnego połączenia VPN, 3G lub chmury level2.

Zdalny dostęp do SCADA

Łatwa organizacja dostępu do SCADA za pomocą zdalnego połączenia VPN, 3G lub chmury level2.

Darmowe aktualizacje

Ulepszanie WebHMI wciąż trwa i producent z każdą aktualizacją dodaje nowe funkcje lub je usprawnia. Nabywając WebHMI możecie je aktualizować bezpłatnie. 

Charakterystyka techniczna

Platforma

Superkompaktowa, bez wentylatora Architektura MIPS, Embedded Linux

Magazyn danych

Przemysłowe SD karty, maksymalnie 32 GB

Interfejsy

2 × Ethernet 100BASE-T,

RJ45 z izolacją galwaniczną, ESD 3 kV

1 x WLAN 802.11 b/g/n (100 mW moc nadajnika)
złącze antenowe RP-SMA

1 x RS-485, tryb «multiprotocol» tryb, 250/921 kbit/s*, izolacja galwaniczna 2500 V, ESD – 8 kV

1 x USB 2.0 — ładowność do 500 mA, sterowane zasilanie, ochrona przed ESD odpowiednio IEC 61000–4–2 stopień 4: 15 kV (rozładunek powietrzny) — 8 kV (kontakt)

Dodatkowe porty: RS-232/422/485, M-Bus, 1-Wire, itd. poprzez adaptery USB

Obsługiwane modemy

3G, CDMA, GSM, EDGE

Wejście / Wyjście

2 x przekaźniki statyczne SSR (125mA, 24V)

Zegar

  1. Zegar czasu rzeczywistego z akumulatorkiem rezerwowym (CR3032)
  2. NTP-klient
  3. NTP-serwer

Watchdogi

Tak (systemowy i komunikacyjny)

Szybkość reakcji i wydajność

Regulowany czas odpytywania (od 5 ms).

Konfigurowalna częstotliwość wyświetlania danych w web-interfejsie (od 20 razy/sek.)

Zasilanie

24V (18..32V)

100-500 mA

Zintegrowany zasilacz UPS do 120 minut pracy autonomicznej

Obudowa

ABS-tworzywo, mocowanie na profilu DIN

Stopień ochrony

IP40

Wymiary (WxSxG)

101 x 35 x 120 mm.

Waga

300 g

Zakres temperatur

0—50˚C

Zgodność ze standardami

EMC Directive 2014/30/EU with the following harmonized standards:
EN61000-6-3:2007/A1:2011/AC:2012
EN61000-6-3:2005/AC:2005/AC

Low Voltage Directive 2014/35/EU with the following harmonized standards:
EN 60950-1:2006/AC:2011

PSU (Państwowy Standard Ukrainy) CISPR 22: 2007, PSU CISPR 24: 2008 (CISPR 24: 1997, IDT), PSU 4467-1: 2005, IEC 61131-2 DSTU 2006 PSU 3626-97

Zawartość opakowania

  • Opakowanie
  • Złącze interfejsu
  • Antena WiFi
  • Paszport techniczny
  • Karta gwarancyjna
PROTOKOŁY: Komunikacja z urządzeniami automatyki aby odczytać dane

Obsługiwane protokoły:

  • Modbus RTU/ASCII/TCP
  • Delta Electronics DVP
  • Siemens S7 Communication
  • Siemens PPI
  • Mitsubishi MELSEC
  • Allen-Bradley DF1
  • Allen-Bradley Ethernet/IP
  • 1-Wire
  • OWEN
  • BACnet IP,
  • Carel Easy
  • Protokoły użytkownika

Funkcja „Multi-protocol”: możliwość pracy jednocześnie na różnych protokołach, na tej samej linii fizycznej.

Protokoły użytkownika: W przypadku wykorzystywania niestandardowych urządzeń użytkownik może dopisać funkcje zapytania i odbierania telegramów protokołu za pomocą języka skryptowego.

Optymalizacja wymiany danych: istnieje możliwość ustawienia priorytetów wymiany, wyodrębnienia danych o wysokim i normalnym priorytecie, precyzowanie czasu skanowania, a także pogrupowania rejestrów w bloki dla przyspieszenia wymiany.

Funkcja bramy „każdy protokół” do „każdego protokołu”: za pomocą wbudowanego języka skryptów można zaimplementować wymianę danych między różnymi (wykorzystującymi niekompatybilne protokoły) urządzeniami automatycznymi, na przykład PLC różnych producentów.

MAPOWANIE DANYCH: Komunikacja z urządzeniami automatyki aby przekazać dane

API użytkownika: aplikacje użytkownika lub aplikacji biznesowe typu excel, ERP, CRM, inne strony itp. Mogą wymieniać dane z WebHMI za pomocą API

ModBus TCP serwer: dowolne rejestry w systemie mogą być dodawane do grupy, dostarczanej WebHMI na żądania klientów Modbus TCP, na przykład, system SCADA lub PLC

Sterowanieza pomocą skryptów

Skrypty użytkownika: obsługiwany jest język wysokiego poziomu LUA, za pomocą którego można zrealizować dość skomplikowane algorytmy (podobne do PLC), przetwarzanie danych, planowanie, itp.

Własne skrypty w języku LUA to opcja która wnosi WebHMI na wyższy poziom. Język jest bardzo podobny do klasycznego C++ a biblioteka na wiki.webhmi.com.ua jest bardzo bogata w przykłady.

Dzięki skryptom możemy wywoływać alarmy, odczytywać i zmieniać wartości czy tworzyć zaawansowane algorytmy. W zasadzie po podłączeniu modułów IO po protokole Modbus można wykorzystać WebHMI do zbierania sygnałów i sterowania.

Skrypty można wywoływać wg różnych opcji takich jak w każdym skanie, po uruchomieniu ekranu,  po zmianie wartości zmiennej, dla kalendarza lub raz po rozpoczęciu projektu.

Alerty na zewnątrz

SMS, Viber, Telegram

Możliwości sieciowe

Wbudowane funkcje routera: routing, firewall, NAT i inne funkcje pozwalają zintegrować WebHMI do dowolnej infrastruktury sieciowej, bez żadnych dodatkowych urządzeń sieciowych.

Interfejs Wi-Fi: może pracować jednocześnie w różnych sieciach pełniąc rolę tak klienta, jak i punkt dostępu, obsługiwany jest tryb WPS

Obsługa sieci VPN: proste wdrażanie dostępu zdalnego do systemów, bez użycia białego adresu IP.

NTP serwer/klient: możliwość synchronizacji czasu poprzez protokół NTP

Wbudowane wsparcie dla modemów 3G: obsługiwana funkcja ponownej inicjalizacji modemu za pomocą odłączenia zasilania USB.

Serwisowy dostęp zdalny: użytkownik może obsługiwać sprzęt podłączony do WebHMI za pomocą narzędzi serwisowych, narzędzi deweloperskich itp., za pośrednictwem wirtualnego portu COM i Ethernet (za pomocą możliwości przekierowania ruchu za bramkę)

Pliki do pobrania

Specyfikacja techniczna w języku polskim: POBIERZ

Specyfikacja techniczna w języku angielskim: POBIERZ

Potrzebujesz oferty?

Zapraszamy do kontaktu. Wystarczy podać dane firmy a my dostarczymy ofertę na WebHMI najszybciej jak to możliwe.