SCADA WebHMI jako narzędzie do nauki? Oferta specjalna dla szkół i uczelni.

Jedno urządzenie = cały system SCADA! To właśnie dlatego WebHMI jest doskonałym narzędziem do zarządzania urządzeniami automatyki. Jest ono bardzo proste, intuicyjne w obsłudze i pozwala na utworzenie interfejsu, który będzie odzwierciedlał cały proces technologiczny. Ta łatwość sprawia, że ten sprzęt nadaje się nie tylko dla profesjonalnych integratorów automatyki ale także stanowi doskonały materiał szkoleniowy dla uczelni i szkół. Dlaczego warto zacząć od WebHMI? Właśnie te urządzenie sprawi, że osoba zaczynająca swoją przygodę z systemami SCADA nie będzie miała problemów z jego obsługą. Ponieważ jest proste 🙂 Jest bardzo dużo zalet, które przemawiają za tym, żeby zacząć od WebHMI, a pierwszą z nich jest …

… brak licencji i brak ograniczenia liczby rejestrów

Systemy SCADA są bardzo drogie. Ich cena sięga nawet do 40 tys. zł, a i taka kwota może okazać się niewystarczająca do zbudowania pełni funkcjonalnego systemu. WebHMI dostarczane jest z pełnym oprogramowaniem, a w cenie urządzenia jest już licencja i nieograniczona liczba rejestrów. Dodatkowo nie musimy później płacić za aktualizacje firmweru, co rzadko się zdarza. Zazwyczaj profesjonalne programy do tworzenia systemów SCADA wymagają opłaty za każdą dodatkową rzecz, którą chcemy wprowadzić do aplikacji. W WebHMI mamy wszystko w cenie, a nawet ona jest niska w porównaniu do profesjonalnych programów do tworzenia systemów SCADA.

Szybko, łatwo i prosto

Zaraz po poprawnym podłączeniu WebHMI do sieci możemy je zacząć konfigurować w naszej przeglądarce. Tak, w przeglądarce. Nie musimy pobierać dodatkowych programów na nasz komputer. Dzieje się tak to dzięki serwerowi Web, który jest wbudowany w urządzenie. A więc jak mamy dostęp poprzez Wi-Fi to możemy połączyć się poprzez telefon, tablet, a nawet telewizor smart. To właśnie tam będziemy tworzyć nasze pulpity graficzne, dodawać połączenia z innymi urządzeniami czy pisać skrypty. Podczas przyjemnego tworzenia systemu SCADA na WebHMI każda osoba zaczynająca zdobywać wiedzę na temat PLC i HMI poradzi sobie z utworzeniem podstawowych pulpitów graficznych, które będą reprezentować np. jakiś proces technologiczny.

Obszerna lista dostępnych protokołów

Liczba dostępnych protokołów komunikacyjnych jest bardzo duża jak na tak małe urządzenie. Znajdziemy tutaj protokoły popularnych producentów PLC takich jak Siemens, Mitsubishi czy Allen Bradley. Istnieje także możliwość stworzenia własnych niestandardowych protokołów. Nie dość, że przy pracy z WebHMI uczymy się jak zbudować system SCADA to dodatkowo możemy nauczyć się jdziałania poszczególnych protokołów komunikacyjnych.

WebHMI = Sterownik PLC?

Otóż tak, WebHMI może nam posłużyć jako sterownik PLC! Umożliwiają nam to skrypty, które możemy tworzyć w języku LUA. Możemy tam napisać logikę prostych programów, a wejścia i wyjścia uzyskać z zewnętrznych modułów.

Inne funkcje

WehHMI obsługuje również API. Dzięki temu urządzenie może bezpośrednio współdziałać z aplikacjami innego typu, np. z Excel-em. Istnieje również możliwość stworzenia własnych alarmów, które mogą nas informować o ewentualnych usterkach w zakładzie. Kalendarz pomoże nam podczas automatyzacji naszego procesu. Tworzenie trendów i wykresów pozwoli nam na obserwację zbieranych danych. Aż tyle w tak małym urządzeniu!

Oferta specjalna dla szkół i uczelni

Te kilka zalet, które zostały wymienione wyżej sprawiają, że WebHMI jest idealne nie tylko do nauki tworzenia funkcjonalnych systemów SCADA, ale także do nauki programowania sterowników PLC. Dlatego chcielibyśmy aby WebHMI dotarło do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z automatyką. Z tego powodu powstała specjalna oferta dla szkół i uczelni, ponieważ tam swoje kształcenie zaczynają najmłodsi specjaliści. Jeśli jesteś zainteresowany napisz do nas na info@zestapro.pl!

Z oferty specjalnej skorzystali już Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Lubelska i inne uczelnie.

Potrzebujesz oferty?

Zapraszamy do kontaktu. Wystarczy podać dane firmy a my dostarczymy ofertę na WebHMI najszybciej jak to możliwe.