Aktualizacja oprogramowania WebHMI do wersji 3.5

Nowa wersja WebHMI 3.5.6600 jest już dostępna. Główne zmiany:

 • Nowe element dla pulpitów nawigacyjnych: polilinia,
 • Nowy projekt demo: symulacja HVAC budynku biurowego,
 • Nowy próbnik kolorów,
 • Trendy na pulpitach wczytują teraz dane z logów, dzięki czemu pulpit otwiera się razem z danymi,
 • Edycja pulpitu w jednym oknie przeglądarki spowoduje automatyczne załadowanie zmian we wszystkich pozostałych otwartych oknach przeglądarki,
 • Teraz możesz przesyłać pliki PDF, DOC i inne dokumenty i tworzyć linki do nich na pulpitach. Umożliwia to dostarczenie dowolnej dokumentacji operatorom systemu,
 • Możliwe jest teraz edytowanie receptur z pulpitów przez operatora,
 • Wersja demonstracyjna WebHMI jest teraz dostępna jako obraz RaspberryPi,
 • Obraz WebHMI VitrualBox został zaktualizowany,
 • Niektóre błędy zostały naprawione.

Kontrola polilinii

Możesz teraz rysować linie na pulpicie za pomocą nowego narzędzia – Polilinii. Możesz dodawać nowe punkty poprzez podwójne kliknięcie na końcowe punkty lub na dowolnej linii. Aby usunąć jakiekolwiek punkty należy użyć kombinacji Alt + kliknięcie na dany punkt. Linia może również posiadać strzałki na końcach, jak również może być przerywana, a  przerwania można animować, w celu pokazania na przykład przepływu.

Projekt demo: symulator HVAC

Stworzyliśmy kolejny projekt demo. Symuluje on system HVAC w wolno stojącym budynku biurowym. Projekt symuluje zmiany temperatury oraz stężenia CO2. Wszystko pracuje automatycznie, a operator może zmieniać ustawienia i monitorować status systemu. Możliwa jest również zmiana czasu symulacji. Możesz pobrać ten projekt demo w zakładce Downloads w systemie Level2.  Do poprawnego działania wymagana jest wersja firmware WebHMI 3.5 lub wyższa.

Nowy próbnik kolorów

WebHMI 3.5 jest zaopatrzony w nowy próbnik kolorów. Ma o wiele więcej presetów kolorów. Te presety różnią się dla jasnego i ciemnego motywu. Dodatkowo możesz wybrać dowolny kolor, użyć przezroczystości i skopiować / wkleić dokładne wartości kolorów.

Edycja na dwóch pulpitach jednocześnie

Teraz podczas edycji dowolnego panelu, wszystkie przeglądarki będą automatycznie uaktualniać ten panel. Możesz otworzyć dwa okna obok siebie, edytować panel w jednym oknie i przeglądać zmiany w drugim. Jeżeli używasz Smart TV do wyświetlania WebHMI UI, wszystkie zmiany będę automatycznie wgrywane bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności przez użytkownika.

Wersja demo dla RaspberryPi 3

Kolejną dobrą wiadomością jest możliwość uruchomienia wersji demo WebHMI na RaspberryPi 3. Pobierz obraz, skopiuj ja na kartę SD i możesz już uruchamiać WebHMI na RPi. Jest to bardzo proste.

Aby ułatwić życie użytkownikom RPi, opracowaliśmy specjalną nakładkę SCADA. Płytka ta zawiera:

 • zasilacz z filtrami (napięcie wejściowe: 9 – 30V),
 • konwerter RS-485 z opcjonalna izolacją galwaniczną,
 • zegar czasu rzeczywistego z zapasową baterią.

Z tą płytka rozszerzeń można w bardzo prosty sposób wypróbować wszystkie właściwości WebHMI w środowisku zbliżonym do rzeczywistego. Obraz RaspberryPi możesz pobrać tutaj. Uwaga! Użyj możliwie najlepszej karty microSD. Tanie karty mogą w każdej chwili uszkodzić się. Jeśli jest to potrzebne, dane mogą zostać zapisane na urządzeniu typu pendrive lub dysk SSD.

Instrukcje instalacji znajdziesz pod tym linkiem.

 

Aktualizacja wirtualnego obrazu VirtualBox

Zaktualizowaliśmy wirtualny obraz WebHMI w VirtualBox na 3.5, który również zawiera wszystkie powyższe funkcje.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać kod aktualizacyjny oraz instrukcje dotyczące procedury aktualizacji urządzenia.

Zespół ZestaPro.pl

support@zestapro.pl

Potrzebujesz oferty?

Zapraszamy do kontaktu. Wystarczy podać dane firmy a my dostarczymy ofertę na WebHMI najszybciej jak to możliwe.